icon live chat is open icon live chat is closed
Замовити зараз
Корзина
Разом
0

Сутулість

Це порушення постави, яке найчастіше виникає через слабкість м’язів та відсутність звички тримати спину рівно. При сутулості відбувається зменшення поперекового лордозу з одночасним збільшенням грудного кіфозу.

Рекомендації після діагностики

Важливо! У грудному відділі хребта завжди є невелика опуклість. Вона називається кіфоз. Але якщо кіфоз стає вираженим, з’являється сутулість і, як кажуть у народі, — «горб». Поспішаємо тебе заспокоїти: сутулість — це більше звичка перебувати в незручному положенні. А зі звичкою працювати легше, ніж із захворюванням. Прочитай рекомендації, які допоможуть тобі.

1. Тримай спину рівно

Пряма постава — головне, про що тобі треба пам’ятати. Щоб не забувати тримати спину рівно, встанови нагадування на телефоні або спеціальні програми. А ще краще –  скористайся з цією метою нашим пристроєм ATLANT.

2. Займайся пілатесом

Пілатес ефективний при сутулості будь-якого ступеня. Але важливо знати, що чим виразніше сутулість, тим більше часу необхідно, щоб з нею впоратися. Поєднання статичного та динамічного навантаження сприятливо впливає на організм:

  • покращується трофіка міжхребцевих дисків;
  • активізується живлення хребців, оскільки пілатес задіює найглибші м’язи;
  • формується м’язовий каркас;
  • завдяки контролю та підтримці рівноваги тіла формується правильна постава.

 

3. Роби зарядку та розтягування

Удома самостійно ти можеш робити вправи на зміцнення м’язів черевного преса та спини, а також розтягування. Якщо регулярно виконуватимеш вправи на розтягування м’язів грудей, плечей, спини і стегон, зможеш домогтися правильного вертикального положення хребта і позбутися звички округляти плечі.

4. Слідкуй за масою тіла

Якщо ти маєш надлишкову масу тіла, навантаження на хребет збільшується. Якщо зайва вага незначна (5-10 кг), це не проблема. В інших випадках радимо тобі схуднути.

5. Роби перерви на роботі, щоб розім’ятися

Не сиди весь день на одному місці. Влаштовуй собі перерви у зручному для тебе режимі. Наприклад, 5 хвилин на годину або 10 хвилин на дві години. На обідній перерві краще прогулятися хоч півгодини. А якщо у тебе немає можливості вийти, розім’яти плечі і зробити пару простих вправ легко і за робочим столом (повороти корпусу, зведення лопаток та ін.).

6. Зверни увагу на те, як ти спиш

Поза, у якій ти звик спати, також впливає на поставу. Щоб знизити навантаження на хребтовий стовп, краще спати на боці, поклавши між гомілками маленьку подушку. Подушка не повинна бути високою.

Негайно вирівняй спину і будь здоровий(-а)!

 

Shopping Cart
0